Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu WCAG
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

055 - 2026.05.27 - Przejście dla pieszych

Interpelacja, Radny Łukasz Drewniak, Adresat: Wójt Marcin Wieczorek, Data złożenia: 27-05-2026 12:11
 

Wnioskuję o wymalowanie przejścia dla pieszych, na drodze gminnej w Górce Pabianickiej, przy skrzyżowaniu drogi od kościoła z drogą wojewódzką. Chodnik przy drodze gminnej kończy się przed drogą wojewódzką i piesi muszą przejść na drugą stronę drogi gminnej idąc do sklepu czy na przystanek autobusowy. Nieoficjalnie to przejście dla pieszych funkcjonuje ale kierowcy nie mając wymalowanych pasów różnie traktują w tym miejscu pieszych. Wymalowane i oznakowane przejście dla pieszych poprawi ich bezpieczeństwo, a kierowcom da jasny sygnał do ustąpienia pierwszeństwa pieszym. 

 

 

Łukasz Drewniak


Załączniki:
PDFPrzejście dla pieszych.pdf (13,18KB)

PDFOdpowiedź na interpelację (207,91KB)

PDFKopia pisma skierowanego do ZDW (219,30KB)