055 - 2026.05.27 - Przejście dla pieszych
Interpelacja, Radny Łukasz Drewniak, Adresat: Wójt Marcin Wieczorek, Data złożenia: 27-05-2026 12:11
Wnioskuję o wymalowanie przejścia dla pieszych, na drodze gminnej w Górce Pabianickiej, przy skrzyżowaniu drogi od kościoła z drogą wojewódzką. Chodnik przy drodze gminnej kończy się przed drogą wojewódzką i piesi muszą przejść na drugą stronę drogi gminnej idąc do sklepu czy na przystanek autobusowy. Nieoficjalnie to przejście dla pieszych funkcjonuje ale kierowcy nie mając wymalowanych pasów różnie traktują w tym miejscu pieszych. Wymalowane i oznakowane przejście dla pieszych poprawi ich bezpieczeństwo, a kierowcom da jasny sygnał do ustąpienia pierwszeństwa pieszym.
Załączniki:
Przejście dla pieszych.pdf (13,18KB)
Odpowiedź na interpelację (207,91KB)
Kopia pisma skierowanego do ZDW (219,30KB)