Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu WCAG
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

2020.02.17 - Komunikat Komisarza Wyborczego w Łodzi I i Komisarza Wyborczego w Łodzi II z 18 lutego 2020 r. w sprawie zgłaszania kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych

Komunikat
Komisarza Wyborczego w Łodzi I i Komisarza Wyborczego w Łodzi II
z 18 lutego 2020 r.

w sprawie zgłaszania kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych.

Informujemy, że zgodnie z Komunikatem Komisarzy Wyborczych w Łodzi z 14 lutego 2020 r. w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 10 maja 2020 r. termin zgłaszania kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych upływa w dniu 10 kwietnia 2020 r. (piątek) w godzinach pracy urzędów gmin/miast.

Kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych zgłaszają pełnomocnicy wyborczy (lub osoba upoważniona przez pełnomocnika wyborczego) komitetu wyborczego kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z art. 297 § 1 Kodeksu wyborczego.

Swoje kandydatury na członków obwodowych komisji wyborczych mogą zgłosić również wyborcy, będący w rejestrze wyborców jednej z gmin województwa łódzkiego.

Jednocześnie informujemy, że Państwowa Komisja Wyborcza podjęła Uchwałę nr 20/2020 z dnia 17 lutego 2020 r. zmieniającą uchwałę w sprawie powoływania obwodowych komisji wyborczych w obwodach głosowania utworzonych w kraju, w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz do Parlamentu Europejskiego (M.P. 267 i 771), która stanowi załącznik do niniejszego komunikatu.

Zmianie uległ wzór zgłoszenia kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych.

PDFUchwała Nr 20/2020 Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 17 lutego 2020 r. zmieniająca uchwałę w sprawie powoływania obwodowych komisji wyborczych w obwodach głosowania utworzonych w kraju, w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz do Parlamentu Europejskiego. (177,06KB)
 

.

Komisarz Wyborczy w Łodzi I
/-/ Joanna Pieńkowska
Komisarz Wyborczy w Łodzi II
/-/ Katarzyna Marat

PDFKomunikat Komisarza Wyborczego w Łodzi I i Komisarza Wyborczego w Łodzi II z 18 lutego 2020 r. w sprawie zgłaszania kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych. (119,88KB)

(Uwaga, powyższa zmiana dotyczy zgłaszania kandydatów na członków Obwodowych Komisji Wyborczych przez Komitety wyborcze. Wyborcy, którzy chcieliby zgłosić swoją kandydaturę dokonują zgłoszenia na załączniku nr 2 do 2020.02.14 - Komunikat Komisarza Wyborczego w Łodzi I i Komisarza Wyborczego w Łodzi II w sprawie zgłaszania kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych.)