Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu WCAG
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Zgłoszenie źródła ciepła do Centralnej Ewidencja Emisyjności Budynków

Do 30 czerwca 2022 r. właściciele lub zarządcy budynków, w których znajdują się źródła ciepła mają obowiązek złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

UWAGA: w przypadku zmiany ogrzewania lub uruchomienia nowego źródła ciepła po 1 lipca 2021 r. (np. w nowo budowanych budynkach) obowiązuje termin 14 dni od daty uruchomienia nowego pieca/pompy/kolektora słonecznego.

Deklaracje można składać:

  • W formie elektronicznej przez internet – jest to najszybszy i najwygodniejszy sposób. Umożliwia to oszczędność czasu i pieniędzy, deklarację można złożyć nie wychodząc z domu. Zachęcamy wszystkich do korzystania z tego sposobu składania deklaracji. Bardzo prosta i przystępna forma  system sam prowadzi i pomaga wypełniającemu. Logowanie następuje przez Profil Zaufany lub e‑dowód.
    https://ceeb.gov.pl/ --> „Zaloguj się przez Węzeł Krajowy aby złożyć deklarację”
  • W formie papierowej – wypełniony dokument można wysłać listem albo złożyć osobiście w Urzędzie Gminy w Pabianicach, ul. Torowa 21, pok. 22, lub przekazać sołtysowi (prosimy o podanie numeru telefonu, co ułatwi ewentualną korektę złożonej deklaracji).

Więcej informacji można uzyskać pod numerem 42 213-96-60 wew. 125.

Deklaracja do pobrania:

 

Szczegóły, terminy obowiązku złożenia deklaracji i dodatkowe informacje można znaleźć na stronach internetowych:

https://ceeb.gov.pl/

https://www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow